Esenyurt Kereste

Esenyurt Kereste

Birçok mobilyanın ana maddesi olan kereste sanayinin gelişmesi ile ilerleme kaydedip kâğıt endüstrilerinde de kullanılmaktadır. Esenyurt kereste alanında faaliyet gösteren firmamızdaki tüm keresteler her alan için kullanımı idealdir. Yerli kereste olması sebebiyle de özellikle kâğıt sektöründe bir hayli tercih edilmektedir. Orman Bakanlığı izniyle kesilen ağacın işlenmesi için her tomruk açık arttırma yöntemiyle satışa sunulmaktadır. Firmaların açık arttırmaya girerek aldığı tomruklar ihtiyaca uygun olarak parçalanıp işlenmek üzere üretim fabrikalarına iletilir. Her türlü iç ve dış mekân için de tercih edilen keresteler ladin, lareks, kızılçam, köknar şeklinde sıralanabilir. Birçok alanda geniş kullanım alanına sahip keresteler orman ürünleri üzerine faaliyet gösteren firmaların var oluş amacıdır. Firma olarak işlenmesi bir hayli zahmetli olan keresteler özel işlemlerden geçmektedir. Her kereste gruba ayrıldıktan sonra grubun içerisinde de kullanım alanlarına ayrılmaktadır. Örneğin ladin kereste kapı sektöründe hizmet veren firmalar tarafından tercih edilirken kızılçam kereste de iç dekorasyon alanında tercih edilmektedir.

Kerestenin ham halinden işlenmiş haline kadar geçen sürede her zaman işletmelerin yanında olan firmamızda kereste çeşitleri bir hayli fazladır. Esenyurt kereste alanında hizmet verirken asla kaliteden ödün vermeden hizmetlerimize devam ederiz. Orman bakanlığı izniyle kesilen tüm ağaçlar tomruk şeklinde yer aldığı gibi kereste halinde de mevcuttur. Ahşabın konu olduğu her sektörde firmamızın ismini rahatlıkla duyabilirsiniz. Yerli ahşap satma konusundaki hassasiyetimiz müşterilerimiz tarafından bilinmektedir. Yerli ağaçlar işlenmesi bakımından daha avantajlıdır. Bir de yurtdışından getirmek için birçok prosedüre gerek kalmadan ülkemizin ağaçlarından usulüne göre yararlanmak firma olarak daha avantajlıdır. Firmamıza ahşap konusunda gelen tüm talepler üstün hizmet kalitesi ile karşılanmaktadır. Sektörde adımızı duyan firmaların alternatifleri arasında her zaman ilk sıralarda yer alırız. Bu da kaliteli ve kurumsal hizmet vermemizden kaynaklıdır. Firmamızın tomruk satışına dahil olmak isterseniz bunun için irtibat numaralarımızı tuşlamanız yeterlidir. Müşteri temsilcimizden tomruk satışı ya da kereste satışı hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

“İSTANBUL Anadolu ve Avrupa Yakası tüm semtlerine Kereste siparişleriniz adresinize kadar teslim ettiriyoruz. Kaliteyi bizimle yaşayın…”

Esenyurt Kereste ve Orman Ürünleri Olarak Hizmetlerimiz

Kereste , 5*2 kereste – 5,5 kereste – 5,10 kereste – 8,8 kereste – 10,10 kereste – PLYWOOD – İnşaatlık Kereste – İnşaatlık Kalas – İnşaatlık Tahta – Huş Kontra – Kayın Kontra – Çam Kontra – OSB – Lamine Ahşap – Ahşap Lambiri – Kalıp Kerestesi – Tahta Kereste – İskele Kerestesi – Su Kontrası – Membran – İzocam – Taş Yünü – Onduline ( Levha, Köpük ) – İnşaat Çivisi

Sanayi ve orman endüstrisinde meydana gelen gelişmeler özellikle bu yöndeki ihtiyaçları karşılayan firmaların sayısını arttırmaktadır. Esenyurt kereste satan yerler beklentinizi tam anlamıyla karşılayacak mı bunu öncelikle belirlemeniz gerekir. Tonaj olarak anlaştığınız kerestenin size aynı tonajda ve kalitede gelmesi de önemlidir. Silme keresteler özellikle işleme açısından daha kolay kereste çeşitidir. Çıkıntı ya da kabuklu keresteler tekrardan traşlanacağı için daha çok zaman kaybı demektir. Keresteyi satın alacağınız firmaların bu hizmetleri verip vermeyeceğinden ya da istediğiniz kerestenin kalitesinden emin olmadan tercihte bulunmamalısınız. İhtiyacınız olan birinci sınıf ya da ikinci sınıf keresteleri tercih ederken firmaları bu konuda bilgilendirmenizde fayda vardır. Firmamız müşterilerin ihtiyaçlarını her koşulda sağlamaktadır. Ekonomik keresteler dışında yüksek meblağ sıfır hatasız keresteler de vardır. Üç sınıfa ayrılan keresteler ihtiyaç doğrultusunda firmalara ulaştırılmaktadır. Firma tercihinizde müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan firmaları daha çok tercih etmelisiniz. Firmamız müşteri memnuniyeti konusunda oldukça titizdir. Müşteri memnuniyetine bağlı artan müşteri kitlemiz vardır. Sürekliliği devam eden her müşterimiz bir başka müşterinin tavsiyesi üzerine firmamıza başvurmaktadır.

Kereste Nedir?

Ormanlarda ticari amaçlar doğrultusunda yetiştirilip belli bir uzunluğa, kaliteye ve hacme ulaşan tomrukların; etrafındaki dalları ve budakları temizlenerek belli ebatlar dahilinde kesilmesiyle kereste elde edilir. Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılmakta, birçok çeşide ve türe sahip tomruklardan (ağaçlardan) elde edilmektedir.

15 Yıllık Orman Ürünleri İthalat & İhracat Tecrübesi

Akkoyun Orman Ürünleri ve İnşaat olarak, orman ürünleri sektöründe 15 yılın verdiği deneyim ve tecrübe ile müşterilerimize birçok orman ürünleri tedariği noktasında hizmet vermekteyiz. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz ürünlerimizi Bulgaristan, Ukrayna ve Yunanistan gibi ülkeler üzerinden sunmaktayız. İthal ve yerli kereste fiyatı ya da ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi yazının ilerleyen kısmında detaylıca yer verdik.

Akkoyun Kereste Hakkında Bilgi

Firmamız, 2004 yılından günümüze orman ürünleri sektöründe aktif olarak iç ve dış piyasaya kereste tedariğinde bulunmaktadır. Bünyemizde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin stokları olduğu gibi müşterilerimizin özel ihtiyaçları içinde farklı ülkelerden farklı türde ürün teminatını da sağlamaktayız. Özel fırınlama hizmeti sayesinde alacağınız ürünlerin nem oranı düşürülmekte ve kullanım süresi uzatılmaktadır. Özel kimyasallar ile de ömrü 3 ile 5 yıl arasında uzatılmaktadır. Bu işlemler müşterilerimizin özel isteklerine göre yapılmaktadır.

Tüm ihtiyaçlara göre özel olarak sınıflandırılmış ürün grupları ile tercihlerinizi sınıf ve kullanım amacına göre belirleyerek tercih edebilirsiniz. Kendi içinde ayrılan sınıf grupları ise şöyle sıralanmaktadır.

Kullanacağınız alana en uygun ölçülere sahip 5×10 10×10 kereste çözümünde destek almak için bizlerden bu bağlamda destek isteyebilirsiniz. Sizlere kullanım alanınıza en uygun orman ürünleri çözümlerini uzman ekip arkadaşlarımız ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Kereste Üretimi Nasıl Yapılır?

Hammaddenin testereden çıkmasının ardından talaşlar atılmaz. Nitekim talaşlar birçok alanda kullanılmaktadırlar. Talaş ile bazı malzemeler karıştırıldığında suni tahtalar oluşturulur ve bunlar özellikle mobilya ve dekorasyon işlerinde sıklıkla kullanılır. Ocaklar ve sobalar için de yakacak olarak kullanılabilmektedir. Öte yandan kalan küçük parçalar fabrikalarda kapı tokmakları ve kutu gibi işlerde kullanılır. Kereste üretillirken kesilmesi gereken ağaçlar ya da ticari amaçlı büyütülen araçlar kullanılır.

Satışını Yaptığımız Kereste Çeşitleri

Firmamız, sektörel veya kişisel olarak kullanım amaçlarınıza yönelik birçok çeşidi bünyesinde barındırmaktadır. İnşaat/yapı alanı, mobilya imalatı, çardak türü alanlar için amaçlarınıza uygun olarak çeşitlerimiz bulunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan türler ise Yerli Çam, Ukrayna ve Bulgar kereste çeşitleridir. Sizler için sunduğumuz kereste çeşitlerini görmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz. Kereste fiyatlarımızı öğrenmek için iletişime geçiniz!

Çam: Halkımız tarafından en yaygın olarak bilinen ağaç türüdür. Anadolu’da yaygın olarak görülen ve kullanılan bir ağaç türü olan çam, her türlü iklim ve zorlu doğa koşullarına karşı son derece iyi mukavemet göstermektedir. İnşaat, çatı, mobilya imalatı, doğrama alanında kullanılan çam; diğer seçeneklerine göre daha ekonomik fiyatlıdır. Ürünümüz Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden temin edilerek sunulmaktadır

Ukrayna Kerestesi: İsmini getirilen ülkeden alan bir üründür. Orman ürünleri ithalatı ve ihracatı noktasında en büyük hacme sahip olan Ukrayna, bünyesinde barındırdığı kaliteli ormanları sayesinde çok iyi tomruklar ve keresteler elde edilmektedir. Ülkenin verimli olmasından ve çok yüksek ithalat ve ihracat kapasitesine sahip olmasından dolayı Ukrayna ürünü tercih edilmektedir. Ukrayna kerestesi fiyatları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgar Kerestesi: Yine Ukrayna hammaddesi gibi ismini ülkesinden alan bir üründür. Kaliteli ürünlerin birçoğu Bulgaristan üzerinden geldiği bilinmektedir. Ülke üzerinden temin ettiğimi hammadde damarsız olup, son derece dayanıklı ve birçok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bulgar kerestesi fiyatları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Akkoyun Kerestenin Kullanım Alanları

Akkoyun tarafından üretimi yapılan kerestelerin kullanım alanlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Ev, ambar ve fabrika gibi yapı işleri
 • Kağıt sanayii
 • Kaplama, kontrplak ve sunta üretimi
 • Mobilya
 • Çatı
 • Parke
 • Kamelya
 • Gemi
 • Ev iç ve dış dekorasyonu

Ağaç Türleri

 • Çok sert ağaç türleri: Çam, balsa, kara salkım ağaçları bu tür yapılı ağaçları örnektir.
 • Sert ağaç türleri: Meşe, kayın, dişbudak, karasakız.
 • Yumuşak ağaç türleri: Selvi, sarıkavak, selvi, sedir.
 • Çok Yumuşak ağaç türleri: Son olarak da söğüt, ıhlamur, Beyaz çam, ladin, ıhlamur ağaçları yapıları gereği çok yumuşak ağaç örnekleridir.

Kereste Türleri

Kalitesine göre kereste çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

1. Sınıf ürünler: En yüksek kaliteye sahip üründür. Yüksek kalite gerektiren, uzun ömürlü proje ve alanlarda bu tür sınıf değerine sahip ürünler tercih edilmektedir. Bu sınıfı tercih eden sektör ve kullanım alanlarından birkaçı ise şunlardır; inşaat/ yapı, çatı, mobilya üretim sanayisi, ahşap bağ evlerinde ağırlıklı olarak 1’inci sınıf ürün grubunu tercih etmektedirler. Görünümü temiz, damarsız ve cila ve vernik işlemlerinden sonra, çok net bir görünüm kazanmaktadır.

2. Sınıf Ürünler: Yine bu türün en yoğun şekilde kullanıldığı alan yapı sektörüdür diyebiliriz. Çatı, tavan, yapı iskeleti, yapı kazığı olarak bu türde kullanılmaktadır. Yine damarlanma, budak, çatlak gibi kusurların en az olduğu sınıftır.

3. Sınıf Ürünler: Tahta kutu, kâğıt sanayi ve inşaat alanının bazı iç kısımlarında ağırlıklı olarak tercih edilerek kullanılmaktadır.

4. Sınıf Ürünler: En düşük kalite sınıfına sahip orman ürünü grubudur. Yakacak, doğramalık ve atıl alanlar için ağırlıklı olarak tercih edilerek kullanılmaktadır.

Kereste fabrikası olarak da hizmet veren Akkoyunlu olarak satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi, güncel Esenyurt kereste fiyatlarımızı öğrenme, kullanım alanınıza en uygun çözümü belirleme noktasında sizlere en ideal çözümler üretmekteyiz. Konu ile ilgili sorularınız için bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Esenyurt Kereste Fiyatları

Her kerestenin özelliğine göre fiyatları vardır. Esenyurt kereste fiyatları her firmanın ihtiyaçlarına, miktarına, cinsine ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Metreküp olarak satılan keresteler bir satışta ciddi rakamlara maal olur. İthal olarak getirilen keresteler daha uygun fiyatlıyken gümrükten geçiş sırasında ödenecek gümrük vergisi sebebiyle ülkemizde satışa sunulan keresteler ile aynı fiyata gelmektedir. Ladin ve çam kereste grubun en pahalı olan kereste çeşitleri arasındadır. Ladin kereste genellikle yurtdışından getirtilen kereste çeşitidir. Çam kereste de yine aynı şekilde çok uzun zamanlarda yetişip kesilmeye uygun olacağı için fiyatları fazladır. Firmamızda her kereste için belirlenen fiyatlar bir işletmenin kereste için ayırdığı bütçeyi zorlamaz. Ödeme imkânlarında da sağladığımız kolaylıklar sayesinde işletmenizde iş akışında bir zorluk yaşamazsınız. Firmamızda bulunan tüm keresteler silinmiş ya da boyutlara ayrılmış haldedir. İhtiyaç doğrultusunda firmamızın resmi internet sitesini inceleyerek karar verebilirsiniz. 1.2.3. Sınıf ahşap malzeme satışımızda bulunmaktadır.

Kereste Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 • Kereste Çürük ve Ezilmiş Olmamalı
 • Biçimsel bozuklukların olmaması gerekiyor.
 • Yamuk ve biçimsiz olmamalı.
 • Kereste ve Orman ürünlerinin ölçüleri birbirine uymalı

Kereste ve Orman Ürünleriniz Nasıl Korunmalı ( Muhafaza ) Edilmeli ?

Kereste ve Orman ürününüzü kullandıktan sonra veya uzun süre kullanmayıp bir kenara veya malzemeniz arttıysa direkt toprak veya beton ile temas etmemesi için altına takoz vb. bir materyal ile zemin ile arasındaki bağlantıyı sağlayabilirsiniz. Kerestelerinizi düzenli bir şekilde üst üste istifleyebilirsiniz. Düzenli bir şekilde istifledikten sonra dağılmaması için bir ip bağ ile sabitleyebilirsiniz. Açık alanda tutacaksanız eğer Yağmur, Kar, Dolu vb. tüm doğal afetlerden korumak için üzerine su geçirmeyen bir çadır, branda veya çok kolay temin edebileceğiniz bir naylon ile üzerini örtebilirsiniz. Ve bu şekilde artan ve daha sonra kullanacağınız kereste ve orman ürünlerinizi koruyabilirsiniz.

Esenyurt İnşaat Malzemeleri Kereste Satış Firması

Orman ürünleri alanında faaliyet gösteren birçok firmada kereste stoğu her zaman olmalıdır. Esenyurt Kereste Orman Ürünleri bünyesinde bulunan tüm keresteler piyasada yer alan diğer kerestelere göre daha kalitelidir. Kurumsal olarak hizmet veren firmamızda her kereste özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kerestenin sertliği, kereste ağaçlarının menşei, kalite sınıfı şeklinde ayrım yapılıp firmalara o şekilde pazarlaması yapılır. Orman ürünleri alanında faaliyetlerine hız kesmeden devam eden firmamızda ihtiyaçlarınızın tam karşılığını bulabilirsiniz. Kereste fabrikaları günümüzde en çok sayısı artan sektördür. Kerestelerin tamamı özel ağaçların işlenmesi ile ortaya çıkar. Bu süreçten sonra satın alan firmalar bünyelerinde bulunan makineler ile istenilen amaca göre yontar. Kusursuz olarak ortaya çıkan bu keresteler her alanda tereddüt edilmeden kullanılır. Kerestecilerin ya da makine operatörlerin şekil vermesi için kolay hale gelen tüm keresteler ihtiyaçlara göre boyutlanır. Firmamız tüm bu işlemleri yaparken müşterilerin memnuniyeti her zaman ön planda tutarak çalışma sergiler.

Online Sipariş Formu
Lütfen siparişinizin teslim edileceği adresi yazınız...
Sipariş etmek istediğiniz ürünleri yazınız...